بینی زیبا

پارسی من به نقل از زمانه: دختر جوان که برای زیبایی، بینی خود را به تیغ جراحان سپرده بود هیچ گاه تصور نمی کرد پس از عمل فقط می تواند با دستگاه نفس بکشد.

الهام ۲۶ ساله چندی قبل در حالی که به کپسول اکسیژن وصل بود و به سختی نفس می کشید به دادسرای جرایم پزشکی و دارویی تهران رفت و از پزشک جراح شکایت کرد. وی به دادیار پرونده گفت: حدود یک سال و نیم قبل برای جراحی زیبایی بینی به مطب یک پزشک متخصص زیبایی در شمال تهران رفتم. او هم پس از تعریف های فراوان از جراحی های موفقش به من وعده داد پس از عمل جراحی زیبایی ام دو چندان خواهد شد.

بدین ترتیب پس از انجام آزمایش های لازم و تعیین وقت قبلی در کلینیک اش تحت عمل جراحی قرار گرفتم اما متأسفانه پس از عمل دچار مشکل تنفسی شدم. به طوری که موقع خواب احساس خفگی می کردم به همین خاطر چندین بار به پزشکم مراجعه کردم. اما او مدعی بود این مشکلات از عوارض طبیعی بعد از جراحی است و بزودی حالم خوب می شود.

بنابراین چند روزی با مشکلات فراوان سپری کردم اما یک شب به دلیل وخامت حالم راهی بیمارستان شدم. اما به رغم اینکه میلیون ها تومان دیگر نیز هزینه کردم متأسفانه هیچ یک از پزشکان موفق به درمانم نشده و اعلام کردند به خاطر عوارض جراحی سیستم تنفسی ام با مشکلات جدی مواجه شده است. حالا هم بدون دستگاه اکسیژن قادر به تنفس نیستم و از پزشک معالجم شکایت دارم

بدین ترتیب با دستور دادیار پرونده کارشناسان کمیسیون تخصصی پزشکی قانونی به بررسی پرونده بالینی دختر بیمار پرداخته و دریافتند ۸۰ درصد مخاط تنفسی شاکی به خاطر عوارض جراحی از بین رفته است.

به همین خاطر پزشک جراح را به میزان ۲۰ درصد مقصر شناختند. با اعلام نظریه کارشناسی پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه ۱۰۴۳ دادگاه عمومی – جزایی تهران ارجاع شد. قاضی افراسیاب نیز پس از بررسی های لازم و پایان جلسه محاکمه سرانجام پزشک متخلف را به میزان ۲۰ درصد دیه یک زن مسلمان محکوم کرد.

کوچک کردن بینی بدون عوارض

کوچک کردن بینی بدون عوارض

/ 0 نظر / 50 بازدید